Kontakt – Niemi Bil

Kontakt

Banvägen 7B Luleå

Nybilsförsäljning - Mazda | Begagnade bilar

Däckhotell | Hjulskiftningar

Banvagen2

Öppettider
Måndag – fredag: 09:00 – 18:00
Lördag: 10:00 – 15:00 

Kontaktuppgifter
Växel: 0920-23 00 88
Banvägen 7B, 973 46 Luleå
Vägbeskrivning – hitta hit

I vår bilhall hittar du noga utvalda bilar, både nya och begagnade, i olika prissegment och klasser. Vi har varit en auktoriserad återförsäljare av Mazda sedan vi öppnade bilhallen i Luleå år 2017.

Vi har alltid ett brett sortiment av nya och begagnade bilar i lager för omgående leverans. Kom in till oss på Banvägen 7B för en smartare bilaffär.

Kontakt – Bilförsäljning

Dennis Wäppling
070-278 89 36
dennis@niemibil.se

Oskari Kotiranta
073-555 26 12
oskari@niemibil.se

Kim Niemi
070-355 41 32
kim@niemibil.se

Eric Wallin
073-702 45 70
eric@niemibil.se

Maja Johansson
070-203 89 52
maja@niemibil.se

Inköp

Toni Rindelöv
070-355 05 58
toni@niemibil.se

Hallvärdinna & sponsoransvarig

Emilia Niemi
073-8201840
emilia@niemibil.se

Formvägen 8 Umeå

Begagnade bilar | Inköp

Kontaktuppgifter
Växel: 0920-23 00 88
Formvägen 8, 906 21 Umeå

Vi öppnar februari 2022!

Björkskatavägen 2 Luleå

Truppvägen 1 | Volvoverkstad | Auktoriserad Mazdaverkstad

Däckhotell | Hjulskiftningar

Truppvagen2

Öppettider
Måndag – fredag: 07:00-17:00
Lördag – söndag: Stängt

Kontaktuppgifter
Växel: 0920-23 00 88
Björkskatavägen 2 (F.d Truppvägen 1), 976 31 Luleå
info@niemibil.se
Vägbeskrivning – hitta hit

I vår verkstad hittar du några av branschens bästa tekniker och mekaniker. Vi är specialiserade på Volvo och är även en auktoriserad Mazdaverkstad.

Verkstaden finns kvar på det som tidigare var Truppvägen 1. Luleå kommun har valt att byta namn på adressen till Björkskatavägen 2. Välkommen!

Däck
För frågor om däck, kontakta oss på:
0920-23 00 88
info@niemibil.se

Spantgatan 8

Begagnade bilar | Inköp

Niemi Bil - Begagnat - Vy över Spantgatan 8_liten
ÖPPETTIDER
Måndag-fredag 9:00-18:00
Lördag 10:00-15:00
 

Kontaktuppgifter
Växel: 0920-23 00 88
Spantgatan 8, 976 31 Luleå
spantgatan@niemibil.se
Vägbeskrivning – hitta hit

Vi har alltid ett brett sortiment av begagnade bilar i lager för omgående leverans. Kom in till oss på Spantgatan 8 för en smartare bilaffär.

Har du vad som krävs?

På Niemi Bil jobbar vi tillsammans för att skapa nöjda kunder och goda resultat. Det betyder också att vi inte söker vem som helst, utan dig som ställer upp för dina kamrater och vill bli bäst på det du gör.

Vi använder cookies för att förbättra din vistelse. Om du fortsätter att surfa på webbplatsen godkänner du användningen av cookies.