Banvägen 7B – Försäljning

Nybilsförsäljning – Mazda | Begagnade bilar | Däckhotell | Hjulskiftningar

intresse@niemibil.se 0920-26 00 87
Opening hours
Måndag – fredag 09:00 – 18:00
Lördag 10:00 – 15:00
Fredag 30/4 10:00 – 15:00
Lördag 1/5 10:00 – 15:00
I Luleå finns även:

Spantgatan 8 - Försäljning

Till Spantgatan 8 - Försäljning ››

Björkskatavägen 2 - Verkstad

Till Björkskatavägen 2 - Verkstad ››

Bilförsäljning

In our garage you will find carefully selected cars, both new and used, in different price segments and classes. We have been an authorized dealer of Mazda since we opened the car showroom in Luleå in 2017.

Kim Niemi

Försäljning
070-355 41 32 kim@niemibil.se

Oskari Kotiranta

Försäljning
073-555 26 12 oskari@niemibil.se

Maja Johansson

Försäljning
070-203 89 52 maja@niemibil.se

Övriga kontaktpersoner

Toni Rindelöv

Inköp
070-355 05 58 toni@niemibil.se

Emilia Niemi

Hallvärdinna & sponsoransvarig
073-820 18 40 emilia@niemibil.se

Andre Jonsson

Administration
andre@niemibil.se

Rickard Sjödin

Utrustare ansvarig verkstad & däckhotell
rickard@niemibil.se

Victor Rönnbäck

Personbilsmekaniker

Peng Nawl

Bilvård

Zabawi Thang

Bilvård

Joel Berg

Ansvarig Bilvård

Soa Naylin

Logistik

Sawsan Nassiri

Ansvarig Logistik

Jennifer Rosengren

Logistik

Följ med på vår resa

Niemi Bil was founded as a family business and still is today. Over time, the family has grown and we have welcomed new employees and partners. We value love, openness and loyalty when we work together and build relationships with our customers.